Środki ochrony roślin . nasiona warzyw . nawozy i wiele innych - F.H.U. AGROKAS Jan Kasprzak


Idź do treści

Menu główne:


Polyram 70 WG

ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN > FUNGICYDY

Zastosowanie:
Fungicyd o działaniu kontaktowym do zapobiegawczego i interwencyjnego stosowania w ochronie warzyw przed chorobami grzybowymi.

Zawartość substancji aktywnej:
metiram – 70%
Dawki:
pomidor w gruncie: 1,2-1,8 kg/ha — zaraza ziemniaka, alternarioza, septorioza, brunatna plamistość liści
cebula: 2 kg/ha — mączniak rzekomy
seler: 2 kg/ha — septorioza
kapustne (rozsadnik): mączniak rzekomy krzyżowych — 1,2 kg/ha; zgorzel siewek — 0,2%, 2 l cieczy na m2

Termin stosowania:
Pierwszy zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją lub po wystąpieniu pierwszych objawów choroby, następne zabiegi w miarę potrzeb.
Polyram® 70 WG jest drugim po Delanie fungicydem powierzchniowym, który może być wykorzystywany do zabiegów zapobiegawczych w ciągu całego okresu wegetacji, przede wszystkim w okresach mniejszego zagrożenia chorobowego.

Ze względu na korzystny wpływ na wybarwienie owoców stosowany jest najczęściej w okresie infekcji wtórnych, w okresie wzrostu owoców.

Dobre wyniki w zwalczaniu parcha jabłoni uzyskano także przy użyciu tego związku w początkowym okresie infekcji pierwotnych. Doświadczenia wykonane w Polsce w ochronie sadu jabłoniowego przed parchem wykazały, że Polyram® 70 WG był skuteczniejszy od fungicydu zawierającego kaptan.

Polyram® 70 WG oprócz zwalczania parcha jest jednocześnie cennym uzupełnieniem nawożenia dolistnego, gdyż zawiera znaczne ilości cynku, mikroelementu istotnie poprawiającego kondycję liści.

Polyram® 70 WG jest także polecany do zwalczania najważniejszych chorób w uprawie porzeczek i agrestu. Preparat należy stosować bezpośrednio przed kwitnieniem lub po zbiorze owoców

Zalety preparatu:
praktyczna, granulowana forma użytkowa
szeroki zakres stosowania
działa niezależnie od temperatury
nie ma ryzyka wystąpienia odporności
zawiera cynk – mikroelement nawozowy
bezpieczny dla pszczół
Zastosowanie:
Fungicyd o działaniu kontaktowym do zapobiegawczego i interwencyjnego (do 24 godzin po infekcji) stosowania w ochronie roślin sadowniczych przed chorobami grzybowymi.
Zawartość substancji aktywnej:
metiram 70%
Dawki:
jabłoń, grusza: 3-4,5 kg/ha – parch jabłoni, parch gruszy
porzeczka, agrest: 4,5 kg/ha – opadzina liści, biała plamistość liści oraz rdza wejmutkowo-porzeczkowaStrona główna | ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN | NASIONA WARZYW | O FIRMIE | KONTAKT | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego