Środki ochrony roślin . nasiona warzyw . nawozy i wiele innych - F.H.U. AGROKAS Jan Kasprzak


Idź do treści

Menu główne:


Delan 700 WG

ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN > FUNGICYDY

Racjonalne wykorzystanie w ochronie jabłoni przed parchem
Delan® 700 WG to jeden z najlepszych fungicydów zapobiegawczych w zwalczaniu parcha jabłoni. Preparat ten może być stosowany w ciągu całego okresu wegetacji.

Skuteczność preparatu nie jest zależna od temperatury, w związku z tym może być on stosowany zarówno podczas chłodów – często panujących w początkowym okresie wegetacji – jak i w okresie wzrostu owoców, przy wyższej temperaturze. Dobra przyczepność tego związku sprawia, że jest on bardzo odporny na zmywanie.


Zalecana dawka to: 0,5-0,75 kg/ha, przy czym wyższa z dawek powinna być stosowana przy dużym zagrożeniu parchem, a więc w okresach silnych infekcji i szybkiego rozwoju jabłoni.

Delan® 700 WG charakteryzuje się niespecyficznym mechanizmem działania, a więc nawet częste jego stosowanie w sezonie nie zwiększa ryzyka pojawienia się odpornych form patogenów.

Preparat, ze względu na niespecyficzny mechanizm działania, może być wykorzystywany do sporządzania mieszanin z fungicydami systemicznymi z grupy IBE lub z preparatem Discus® 500 WG w celu zapobiegania wystąpieniu odpornych form grzyba Venturia inaequalis na te preparaty.

Zalety preparatu:
praktyczna, granulowana forma użytkowa
działa skutecznie nawet w nieskiej temperaturze - polecany już od pierwszych zabiegów
odporny na zmywanie przez deszcz
ma właściwości pełzające - pokrywa nowe przyrosty
selektywny dla owadów pożytecznych, szczególnie pożyteczny w IPO
bezpieczny dla pszczół
może być stosowany w mieszaninie z fungicydami systemicznymi i quasi-systemicznymi

Dawki:
jabłoń: 0,5-0,75 kg/ha – parch jabłoni – stosować zapobiegawczo, w ciągu całego sezonu. Preparat wykazuje działanie interwencyjne do 36 godzin po infekcji.
jabłoń: 0,3 kg/ha – parch jabłoni – w mieszaninie ze środkiem Discus® 500 WGStrona główna | ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN | NASIONA WARZYW | O FIRMIE | KONTAKT | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego