Środki ochrony roślin . nasiona warzyw . nawozy i wiele innych - F.H.U. AGROKAS Jan Kasprzak


Idź do treści

Menu główne:


Biospin 120 SC

ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN > INSEKTYCYDY

Środek owadobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Otrzymywany jest w wyniku procesu fermentacji bakteryjnej, a flora bakteryjna pozyskiwana jest z organizmów zasiedlających glebę.

Główne Zalety:

•Biospin 120 SC zwalcza wciornastki w tym najgroźniejszego wciornastka zachodniego Frankliniella occidentalis oraz miniarki na roślinach ozdobnych uprawianych w szklarniach, skutecznie działając na wszystkich etapach rozwoju szkodników, w szczególności w stadium larwalnym i osobnika dorosłego.
•Biospin 120 SC zawiera nową substancję biologicznie czynną spinosad, zwalczającą szkodniki, otrzymaną w wyniku fermentacji występujących w przyrodzie bakterii glebowych Saccharopolyspora spinosa.
•Biospin 120 SC jest insektycydem kontaktowym i żołądkowym, działającym na układ nerwowy w unikalny sposób.
•Biospin 120 SC charakteryzuje się nową zasadą działania, która nie powoduje powstania odporności krzyżowej.
•Biospin 120 SC w wielu doświadczeniach okazał się bardzo bezpieczny dla roślin ozdobnych.
•Biospin 120 SC może być stosowany w połączeniu z pożytecznymi drapieżcami (owadami lub roztoczami) w programach zwalczania szkodników metodami integrowanymi (programy IPM).
•Biospin 120 SC jest w pełni bezpieczny dla środowiska i zaliczony do produktów mało szkodliwych dla ludzi
Wszystkie te zalety sprawiają, że Biospin jest idealnym partnerem w walce z wciornastkiem zachodnim w uprawach szklarniowych roślin ozdobnych. Jest doskonałym produktem do zastosowania w programach zwalczania szkodników metodami integrowanymi i jest wspaniałym narzędziem do zwalczania szkodników odpornych na inne preparaty.

Działanie:
Na szkodniki działa kontaktowo i żołądkowo. W roślinie wykazuje działanie wgłębne. Uszkadza system nerwowy szkodników. Objawy działania środka występują w ciągu kilkunastu minut po zabiegu, śmierć po upływie kilku godzin

Okres i sposób stosowania
-wciornastek zachodni i inne wciornastki.
-Zalecane stężenie: 0,025-0,075% (25-75 ml środka w 100 litrach wody).
Opryskiwać rośliny 2 razy co 7 dni bezpośrednio po wykryciu szkodnika. W celu zwiększenia skuteczności środka do cieczy użytkowej dodać cukier w ilości 100 g/100 l wody.

Do zwalczania wciornastka zachodniego należy stosować stężenie 0,075%

-miniarka szklarniówka i inne miniarki
-Zalecane stężenie: 0,1-0,3% (100-300 ml środka w 100 litrach wody.Opryskiwać rośliny 2 razy co 7 dni bezpośrednio po wykryciu szkodników lub po zauważeniu na liściach pierwszych objawów żerowania. (nakłuć lub małych min).
Niższe stężenia stosować do zwalczania innych gatunków niż miniarka szklarniówka.

Należy upewnić się, że oprysk pokrył zarówno dolną jak i górną partię rośliny oraz że nie spłynął z rośliny. Można tego dokonać poprzez zastosowanie konwencjonalnego wyposażenia do opryskiwania z użyciem 500-2000 l. mieszanki opryskowej na hektar w zależności od wysokości i gęstości plonu.

Zalecana ilość wody: 1000-2000 l/ha w zależności od wysokości i zagęszczenia roślin.

Należy odczekać 4 godziny pomiędzy opryskiwaniem Biospin a zraszaniem.

Bezpieczeństwo dla roślin ozdobnych:

Biospin 120 SC charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem bezpieczeństwa w przypadku stosowania go na różnych etapach wzrostu roślin oraz w warunkach niedoboru światła. Testowany na szeregu gatunkach ozdobnych i kultywarach hodowlanych, takich jak kwiaty cięte, rośliny rabatowe i doniczkowe nie wykazał żadnych ujemnych działań.

Ze względu jednak na olbrzymią liczbę gatunków, zakresu kultywarów hodowanych i różnych etapów wzrostu roślin uprawnych zaleca się najpierw przetestowanie Biospinu 120 SC na niewielkiej liczbie roślin przed zastosowaniem na całą uprawę.

Zgodnie z dobrą praktyką handlową należy unikać stosowania Biospinu 120 SC przy silnym świetle słonecznym i na otwartych kwiatach.Strona główna | ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN | NASIONA WARZYW | O FIRMIE | KONTAKT | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego